Czy olej konopny pomaga w walce z bólem?
Czy olej konopny pomaga w walce z bólem?

Czy olejek CBD może pomóc w walce z bólem?

Kanabidoidy, które są zawarte w olejkach konopnych bezpośrednio oddziałują na układ endokanabinoidowy człowieka. Precyzyjnie chodzi o receptory CB1 oraz CB2.
Receptory CB1 znajdują się w największej ilości w ludzkim mózgu, tkance tłuszczowej, mięśniach szkieletowych, natomiast CB2 na powierzchni komórek tkanki chrzęstnej, tkanki kostnej i tkanki łącznej właściwej, ale przede wszystkim w układzie immunologicznym, na powierzchni komórek tucznych odgrywających rolę w mechanizmach odpowiedzi immunologicznej. To właśnie mastocyty, czyli komórki tuczne, wywołują stany zapalne w reakcji na czynniki egzogenne, czyli spoza organizmu, powodując m.in. alergie.
Olejek konopny łagodzi stany zapalne co oddziałuje na zmniejszanie bólu, które może towarzyszyć np. chorobie zębów. Warto podkreślić, że stan zapalny to nic innego jak reakcja obronna naszego organizmu, która ma pomóc przywrócić jego normalne funkcjonowanie, więc biorą w nim udział również komórki układu immunologicznego, w których zlokalizowane są receptory kannabinoidowe.

Ból – czym tak naprawdę jest?

Ból jest jednym z pierwszym sygnałów naszego organizmu że dzieje się coś niedobrego. Ból jest często określane jako nieprzyjemne doznanie, które jest spowodowane zachodzącymi zmianami w organizmie człowieka. Jest to doznanie, które towarzyszy nam od zarania dziejów, dlatego też istnieje bardzo wiele sposób, aby sobie z nim radzić. W dzisiejszych czasach najczęstszym sposobem na radzenie sobie z różnego typu bólami jest sięganie po lekarstwa lub inne farmaceutyki. Istnieje również wiele „domowych” sposobów na radzenie sobie z tymi przykrymi dolegliwościami.
Warto wspomnieć, iż człowiek może odczuwać wiele rodzajów bólu. Wyróżniamy głównie bóle ostre, przewlekłe lub przetrwałe.
Istnieje opinia, że jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do bólu, jednak nie jest to prawda. Możemy jedynie odczuwać charakter oraz natężenie dolegliwości bólowych.
Przyczyn, które powodują ból może być wiele,  najczęściej jednak są to bodźce fizyczne takie jak temperatura czy prąd elektryczny. Bardzo często jednak przyczyna bólu jest trudna do zdiagnozowania i pozostaje nieznana.

Olejek CBD może łagodzić ból.

Z badań laboratoryjnych wynika, iż stosowanie olejków CBD może spowodować śmierć komórek nowotworowych, zapobiec przerzutom oraz powstrzymać komórki rakowe przed zajęciem sąsiednich tkanek. Badania dowodzą, że olejek konopny może przyśpieszać regenerację skóry, dzięki czemu stosowanie oleju wyraźnie poprawia jej stan przy chorobach alergicznych skóry jak np. kontaktowe zapalenie skóry, trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Jeśli zależy Ci na lepszym smaku oleju, sprawdź jedyny na rynku olej konopny o smaku mięty https://hemp-oil.pl/olejek-konopny-cbd-mieta 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl